Air Görsel Roman’dan Haberler

 

 

 

Prototip Çarşamba günü, Visual Arts/Key’in 2001 Air Görsel romanının Nintendo Switch için bir bağlantı noktası alacağını duyurdu.

 

Visual Arts/Key, orijinal yetişkin görsel romanını 2000 yılında PC’de yayımladı ve 2001’de her yaştan bir versiyonunu piyasaya sürdü. Görsel roman o zamandan beri Sega Dreamcast, PlayStation 2, PlayStation Portable ve iOS/Android cihazlarına taşındı. Prototype, 2016 yılında PlayStation Vita için Kanna ve Uraha’ya ve ilk nasıl tanıştıklarına odaklanan spinoff romanı Hatsuzora no Shō  tanıtan bir bağlantı noktası yayımladı.

 

Oyun;
Yazın geldiği kasabada, genç bir kuklacının gösterisini izlemek için sadece iki çocuk ayakta durur. İzleyicileri için sanatı çok sıkıcı. İlgilerini kaybederek çocuklar ayrılır.
Genç adam, yolculuğunda yalnızca iki arkadaşı olan bir gezgindir. Dokunulmadan yürüyen yaşlı bir oyuncak bebek ve güç sahipleri tarafından kendisine dayatılan uzak bir vaat. Onu çevreleyen yaz manzaraları ile günler geçiyor. Tekrar tekrar güneş ışığında yıkanan kızlarla tanışır. Yaz, mavi gökyüzünün altında sonsuza kadar devam ediyor.

 

2005 yılında, Kyoto Animation görsel romana dayanan 13 bölümlük bir televizyon anime dizisi üretti ve Toei Animation aynı yıl bir anime filmi üretti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir