Jujutsu Kaisen Mangasından Üzücü Haber

 

 

Shueisha’nın Haftalık Shonen Jump dergisinin resmi Twitter hesabı Perşembe günü, Gege Akutami’nin Jujutsu Kaisen mangasının Akutami’nin sağlık durumunun kötü olması nedeniyle derginin 21 Haziran’daki 29. sayısından itibaren ara vereceğini açıkladı. Dergi, Akutami yeterince iyileştikten sonra manganın daha sonraki bir tarihte ne zaman döneceğini açıklayacak. Manganın yeni bir bölümü önümüzdeki hafta 14 Haziran’da görünecek. Akutami, mangaya verilen aranın yaklaşık bir ay olacağını da sözlerine ekledi. Ayrıca durumunun ciddi olmadığını ve zihinsel olarak sağlıklı olduğunu da kaydetti.

 

Hikaye;

İblislerin şüphelenmeyen insanlarla beslendiği bir dünyada, efsanevi ve korkulan iblis Ryoma Sukuna’nın parçaları kayboldu ve etrafa saçıldı. Herhangi bir iblis Sukuna’nın vücut parçalarını tüketirse, elde ettikleri güç bildiğimiz gibi dünyayı yok edebilir. Neyse ki, yaşayanların tehlikeli varlığını doğaüstü olaylardan korumak için var olan gizemli bir Jujutsu Büyücüleri okulu var.Yuji Itadori günlerini yatalak dedesini ziyaret ederek geçiren bir lise öğrencisidir. Sıradan bir ergen gibi görünse de muazzam fiziksel gücü görülmeye değer. Her spor kulübü onun katılmasını ister, ancak Itadori Occult Club’daki okul dışı kişilerle takılmayı tercih eder. Bir gün, kulüp mühürlü lanetli bir nesneyi ele geçirmeyi başarır, ancak mührü kırdıklarında salacakları dehşetten haberleri yoktur .

 

Akutami mangayı Shueisha’nın Haftalık Shonen Jump dergisinde Mart 2018’de başlattı. Shueisha, manganın 16. derlenmiş kitap cildini 4 Haziran’da yayımladı. Manganın dolaşımda 50 milyonun üzerinde kopyası var.
Viz Media, Jump Start girişiminin bir parçası olarak manganın ilk üç bölümünü Japonya ile aynı anda İngilizce olarak yayımladı. Viz daha sonra Aralık 2018’de yeni Shonen Jump modeline geçtiğinde, şirket manganın yeni bölümlerini dijital olarak yayımlamaya başladı. Shueisha ayrıca mangayı MANGA Plus web sitesinde yayımlıyor.
Jujutsu Kaisen animesi geçen yıl 2 Ekim’de prömiyer yaptı ve 24 bölümden oluşuyordu. Serinin yeni anime filmi Gekijō-ban Jujutsu Kaisen 0 , bu kış vizyona girecek. Film, Gege Akutami’nin Jujutsu Kaisen 0 Tokyo Toritsu Jujutsu Kōtō Senmon Gakkō manga prequel hikayesine dayanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir