Akihito Tsukushi’nin Made in Abyss adlı animenin resmi web sitesi Çarşamba günü, animenin 2022’de Made in Abyss: Retsujitsu no Ōgonkyō başlıklı ikinci bir sezonunun çıkacağını açıkladı.

Spike Chunsoft ayrıca Made in Abyss: Binary Star Falling İnto Darkness adlı yeni bir 3D aksiyon RPG oyunu geliştirdiğini açıkladı. Oyun, Tsukushi tarafından denetlenen bir orijinal hikayeye sahip olacak ve 2022’de hem İngilizce hem de Japonca olarak PlayStation 4, Switch ve PC için yayınlanacak. Numskull Games, Avrupa’da fiziksel bir versiyon sunuyor.

Hikayede, “uçurum” adı verilen devasa bir çukur ve mağara sistemi, dünyadaki keşfedilmemiş tek yer. Garip ve harika yaratıklar bu yerin derinliklerinde yaşarlar. Uçurumun gizemleri insanları büyülüyor ve keşfetmek için aşağı iniyorlar. Çukura girmeye cesaret eden maceracılar “mağara akıncıları” olarak bilinir. Rico adında küçük bir yetim kız uçurumun kenarında olan Ōrth adlı kasabasında yaşamaktadır. Onun hayali annesi gibi bir mağara akıncısı olmak ve mağara sisteminin gizemlerini çözmektir. Bir gün, Rico mağaraları keşfetmeye başlar ve bir insan çocuğuna benzeyen bir robot keşfeder. Bakalım hikayenin devamında neler olacak?

Akihito Tsukushi’nin Made in Abyss mangasına dayanan ilk 13 bölümlük televizyon anime dizisinin prömiyeri Temmuz 2017’de Japonya’da yapıldı. Sentai Filmworks, diziyi lisansladı ve Ekim 2018’de Blu-ray Disc’te yayınladı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir