Star Wars Leia Mangasından Haberler

 

 

 

LINE Manga uygulaması Cumartesi günü, Haruichi’nin Star Wars: Leia Ōjo no Shiren mangasının 8 Mayıs’taki verdiği aradan döndüğünü açıkladı. Ek olarak, aynı uygulama Cuma günü Akira Aoki’nin Yıldızı koyacağını açıkladı. Star Wars Rebels mangası, kişisel nedenlerden dolayı bir süreliğine ara veriyor. Yen Press, her iki mangayı da İngilizce olarak yayımlamaktadır.

 

Alderaan Prensesi Star Wars Leia, Mayıs 2019’da LINE Manga uygulamasında lanse edildi ve lansmanından bu yana birçok kez kısa molalar verdi. Dizi, Haruichi’nin kötü fiziksel sağlığı nedeniyle Ocak 2020’de belirsiz bir ara verdi.

 

Manga;

Genç Leia Organa’nın kötü İmparatorluğa karşı isyana nasıl katılacağına dair daha önce hiç anlatılmamış hikaye. Genç bir Prenses Leia günlerini siyasetin yollarını öğrenerek, ihtiyacı olanlara yardım ederek ve bir gün Alderaan’ı yönetme niyetini ilan ettiği geleneksel törene hazırlanarak geçiriyor. Ancak Leia, tahtın varisi olarak adlandırılmaya hazırlanırken, kendisi ve ailesi arasında büyüyen mesafenin farkına varır; kapalı kapılar ardında yeni kurulan İsyanın liderleri vardır. Leia, ailesinin sırlarını öğrendikten sonra artık Alderaan halkına karşı sorumluluğu ile İmparatorluğun yönetimi tarafından ezilmiş bir galaksiyi kurtarma sorumluluğu arasında bir seçim yapmak zorundadır.

 

Aoki, Aralık 2019’da LINE Manga uygulamasında Star Wars Rebels’ı başlattı. Manga, Ekim 2014’te prömiyeri yapılan ve Mart 2018’e kadar Disney XD’de yayınlanan Star Wars Rebels American animasyon serisini uyarladı.

Star Wars Rebels;

Galaktik İmparatorluğun son Jedileri avladığı bir dönemde geçen İmparatorluğa karşı yeni başlayan bir isyan şekillenmeye başlar. Star Wars Rebels, Galaktik İmparatorluğun gizli Güç yeteneklerine sahip genç bir dolandırıcı olan Ezra’ya, Jedi Düzeni’nin hayatta kalan son üyelerinden biri olan Kanan’a ve diğer paçavralı isyancılara karşı savaştığı Lothal gezegenini çevreleyen bölgede geçiyor.
Yūsaku Komiyama , 2017’de Claudia Gray’in Star Wars: Lost Stars romanının manga uyarlamasını yayımladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir