Gintama: The Final Filminden Haberler

 

 

Warner Bros. Japan, Hideaki Sorachi’nin Gintama mangasının yeni anime filmi Gintama: The Final’in ilk 90 saniyesini Cuma günü yayımlamaya başladı. Klip, Dragon Ball Z’nin ana kahramanlarına Z Warriors adını veren bir parodisini içeriyor.

Film, 8 Ocak’ta Japonya’da 1’de gösterime girdi ve Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – Film: Mugen Train’in 12 hafta sonu Japon gişesinin zirvesinde sona erdi. Film, yeni hikaye öğeleriyle birlikte orijinal manganın finaline dayanıyor.21 Şubat itibarıyla, film toplamda 1.633.071.580 yen (yaklaşık 114 Milyon Türk Lirası)kazandı.

Manga ayrıca, filmin iki bölümlük bir ön filmi olan Gintama The Semi-Final adlı yeni bir net anime özelliğine de ilham verdi. Net anime 15 Ocak’ta Japonya’da çevrimiçi dTV hizmetinde özel olarak prömiyer yaptı. Filmde ayrıca 8 Ocak’ta yayınlanan Mirei Miyamoto’nun bir romanı da var.

Sorachi’nin orijinal bilim-kurgu dönemi-drama komedi mangası 2003’te başladı ve Haziran 2019’da dolaşımda 55 milyondan fazla kopya ile sona erdi. En son anime dizisi Temmuz 2018’de gösterime girdi. Manga ayrıca çeşitli orijinal video anime, etkinlik animesi, iki canlı aksiyon filmi ve iki canlı aksiyon net spinoff’a ilham verdi. Viz Media, manganın ilk 23 cildini İngilizce olarak yayımladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir