UFO Robot Grandizer Animesi Yeni Bir Oyun Çıkartıyor

 

 

Fransız yayıncı Microids ve Dynamic Planning, Perşembe günü oyun konsolları ve PC için UFO Robot Grendizer anime temelli bir aksiyon oyunu üzerinde işbirliği yaptıklarını duyurdu. Şirketler oyunun çıkış tarihini, belirli konsolları ve başlığını daha sonraki bir tarihte açıklayacak.

Orijinal serinin yaratıcısı Go Nagai, günümüz teknolojisine sahip bir oyunda ana başrol Daisuke ve robot Grendizer’ın maceralarını yaşamanın bir hayalin gerçek olması olduğunu belirtti.

UFO Robo Grendizer, Nagai’nin Mazinger dev robot serisinin üçüncü taksitiydi. Orijinal Grendizer anime ve manga 1975’te piyasaya sürüldü ve anime daha sonra Jim Terry’nin Force Five projesinin bir parçası olarak Amerika Birleşik Devletleri’ne ithal edildi. Anime ve manga da üç anime filmine ilham verecek. Fransa’da, anime, 1978’de gösterime girdiğinde Goldorak adını aldı. Dizi, ülkede animenin etkisini ve popülerliğini artırmaya yardımcı oldu.

Nagai, Eylül 2014’te Akita Shoten’in Champion RED dergisinde Grendizer Giga mangasını başlattı ve Temmuz 2015’te sona erdirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir