Kadokawa‘nın Comic Newtype web karikatür, çizgi roman sitesi, Super Peace Busters yaratıcı ekibinin orijinal anime filmi olan Yaeko Ninagawa‘nın Her Blue Sky (Sora no Aosa o Shiru Hito yo) manga uyarlamasının son bölümünü Cuma günü yayınladı.

Ninagawa (Ghost Slayers Ayashi), Temmuz 2019’da Comic Newtype‘da mangayı başlattı. Manganın üçüncü cildi 24 Eylül’de yayımlandı.

Manganın Hikayesi:

Dağlarda yuvalanmış bir kasabada yer almaktadır. İkinci sınıf lise öğrencisi ve bir hevesli müzisyen olan Aoi Aioi, ablası Akane Aioi, Akane’nin eski erkek arkadaşı,  iyi bir gitarist olan Shinnosuke Kanomura ve 13 yıl önce Geçmişten Günümüze Seyahat ettikten sonra Shinnosuke olan Shinno’ya odaklanıyor.

Aoi ve Akane’nin ailesi 13 yıl önce bir kazada vefat etti. Akane, Aoi’ye bakmak için Shinnosuke ile Tokyo’ya gitme tutkusundan vazgeçti. O zamandan beri, Aoi ablasına borçlu hissetti. Bir gün, Dankichi adında ünlü bir Enka şarkıcısı tarafından bir müzik festivalinde oturum müzisyeni olarak sahne almaya davet edildi. Bunlar yaşanırken, Shinnosuke uzun bir süre sonra Aoi ve Akane kasabasına geri döndü. Sonra, Shinno gizemli bir şekilde ortaya çıkar ve Aoi ilk kez aşık olur.

Not: Manganın çok güzel bir anime uyarlaması var izlemenizi tavsiye ederim. Eğer romantik animeler seviyorsanız bu anime tam size göre.

Kaynak: Comic Newtype


 

By SydNex

One thought on “Yaeko Ninagawa’nın Her Blue Sky Adlı Mangası Bitti”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir