Mainichi Shimbun Gazetesi Cuma günü yaptığı açıklamada, Kyoto, Hyogo ve Akita Valiliği polis güçlerinin, bootleg Demon Slayer mallarını satma ve telif hakkı yasasını ihlal etme şüphesiyle altı vilayetten sekiz sakini tutukladığını bildirdi.

Kyoto Valiliği polisi beş şüpheliyi tutukladı. Polise göre, şüpheliler, malların Aniplex Inc. ‘ in izni olmadan çoğaltıldığı bilgisi ile Şubat ve Haziran ayları arasında çevrimiçi açık artırma yoluyla her biri 4 ila 12 model rakam satmakla suçlandı. Sanıklardan üçü polise, Çin e-ticaret grubu Alibaba Group Holding Ltd’den mal aldıklarını söyledi. Sanıklardan biri, rakamların lisanslı mal olmadığını bilmediklerini iddia ederek iddiaları reddetti. Tutuklanan beş kişinin toplam 57.980 yen (yaklaşık 4.300TL) için toplam 44 rakam sattığı iddia edildi.

Rakamlar, sadece marketten piyangolar ve oyuncak makinesi ödülleri olarak mevcut olan rakamların kopyalarıydı.

Koyoharu Gotouge’s Demon Slayer manga, Şubat 2016’da Shueisha’nın Haftalık Shonen Jump dergisinde yer aldı ve 18 Mayıs’ta sona erdi. Kitap bir franchise ayrıca birkaç Roman içeriyor. Manga’nın 22. derlenmiş kitap hacmi 2 Ekim’de gönderildiğinde, manga dolaşımda 100 milyon kopyaya sahip olacak (Dijitallerde dahil.

Shueisha geçen Kasım ayında Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba manga’nın şirketin 2019’teki en çok satan ikinci manga olduğunu ve sadece Eiichiro Oda’nın One Piece manga’sının ikinci olduğunu açıkladı.

Manga, Nisan 2019’da prömiyeri yapılan bir televizyon animesine ilham verdi ve 26.ve son bölümünü Eylül 2019’da yayınladı. The Demon Slayer-Kimetsu no Yaiba-Film: mugen Tren  anime filmi 16 Ekim’de Japonya’da açılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir